Apie mane ir psichodramą

Gimiau ir užaugau Vilniuje. Mano gyvenime buvo keletą išvykimo iš Lietuvos laikotarpių, smagių studentiškų patirčių. Mėgstu keliauti, bet tuo pačiu mėgstu stabilumą, pastovumą gyvenime. Prieš pusę metų priėmėme sprendimą – visa šeima (aš, vyras ir 4m. amžiaus vyrukas) persikelti į Kanados Britų Kolumbiją (angl. British Columbia). Kaip ir galima buvo tikėtis, mūsų gyvenimas pasidarė mažiau nuspėjamas ir stabilus, tačiau ne mažiau įdomus. Ši patirtis man sukėlė ir vis dar kelia įvairių jausmų, minčių, kuriomis norėčiau pasidalinti su Jumis.

Apie mano psichodramą: Baigiau organizacinės psichologijos magistrantūros studijas Vilniaus Universitete. Prieš keletą metų pradėjau psichodramos studijas, kurių metu patyriau daug prasmingų ir gilių momentų, ypatingai tuo metu, kai ryždavausi psichodramiškai tyrinėti sau aktualias ir skaudžias patirtis psichodramatinėje scenoje. Tokiais atvejais, supaprastindami psichodramos veiksmo apibrėžimą, sakydavome: „aš dariau savo psichodramą“ arba „per savo psichodramą aš supratau…“ ir pan. Kartas nuo karto, atsidūrusi nenumatytų įvykių sūkuryje, įsivaizduoju, kad tai yra psichodraminis veiksmas, o aš noromis ar nenoromis tampu jo pagrindine veikėja. Iš čia ir kilo idėja bei pavadinimas: Mano psichodrama.

Apie psichodramą: Tai yra psichoterapijos sistema, besiremianti J. L. Moreno vaidmenų teorija ir naudojanti veiksmo metodus vidinio pasaulio tyrinėjimui. Psichodramoje žmogus tampa savo sunkumų “herojumi”. Vaidmenų žaidimo pagalba jis laisvai reiškia jausmus, atkurdamas problemines situacijas, o kiti dalyviai, atlikdami papildomus vaidmenis, jam padeda geriau įsijausti ir gauti papildomos emocinės ir kognityvinės informacijos. Grupės nariai taip pat turi galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus, ir mokytis juos įveikti. Psichodrama gali būti taikoma tiek grupėje tiek individualiai (informacija paimta iš Lietuvos Psichodramos Draugijos internetinio puslapio http://www.psichodrama.lt).

Apie tinklaraštį: Rašydama stengiuosi perteikti asmeninę patirtį, savo supratimą ir įžvalgas. Straipsniai negali būti traktuojami ar vertinami kaip informacinė ar mokslinė medžiaga psichodramos tema. Kviečiu apsilankyti Lietuvos Psichodramos Draugijos internetiniame puslapyje, kur rasite visą Jums reikiamą informaciją apie Draugijos veiklą, specialistus, psichodramos studijas, nuorodas į literatūrą: www.psichodrama.lt. Mano straipsniuose rasite tik subjektyvias, bet nuoširdžias idėjas ir mintis.

Advertisements
Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close