Apie mane ir psichodramą

Apie mano psichodramą: Baigiau psichologijos studijas Vilniaus Universitete. Prieš keletą metų pradėjau psichodramos studijas, kurių metu patyriau daug prasmingų ir gilių momentų, ypatingai tuo metu, kai ryždavausi psichodramiškai tyrinėti sau aktualias ir skaudžias patirtis psichodramatinėje scenoje. Tokiais atvejais mes (studentai), supaprastindami psichodramos veiksmo apibrėžimą, sakydavome: „aš dariau savo psichodramą“ arba „per savo psichodramą aš supratau…“ ir pan. Kartas nuo karto, atsidūrusi nenumatytų įvykių sūkuryje, įsivaizduoju, kad tai yra psichodraminis veiksmas, o aš noromis ar nenoromis tampu jo pagrindine veikėja. Iš čia ir kilo idėja bei pavadinimas: Mano psichodrama.

Apie psichodramą: Tai yra psichoterapijos sistema, besiremianti J. L. Moreno vaidmenų teorija ir naudojanti veiksmo metodus vidinio pasaulio tyrinėjimui. Psichodramoje žmogus tampa savo sunkumų “herojumi”. Vaidmenų žaidimo pagalba jis laisvai reiškia jausmus, atkurdamas problemines situacijas, o kiti dalyviai, atlikdami papildomus vaidmenis, jam padeda geriau įsijausti ir gauti papildomos emocinės ir kognityvinės informacijos. Grupės nariai taip pat turi galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus, ir mokytis juos įveikti. Psichodrama gali būti taikoma tiek grupėje tiek individualiai (informacija paimta iš Lietuvos Psichodramos Draugijos internetinio puslapio http://www.psichodrama.lt).

Apie tinklaraštį: Skaitydama literatūrą, bendraudama su bendraminčiais, keliaudama, atrandu vis naujų mane dominančių faktų apie psichodramą, kuriais noriu pasidalinti. Rašydama stengiuosi perteikti asmeninę patirtį, savo supratimą ir įžvalgas. Straipsniai negali būti traktuojami ar vertinami kaip informacinė ar mokslinė medžiaga psichodramos tema. Kviečiu apsilankyti Lietuvos Psichodramos Draugijos internetiniame puslapyje, kur rasite visą Jums reikiamą informaciją apie Draugijos veiklą, specialistus, psichodramos studijas, nuorodas į literatūrą: www.psichodrama.lt. Mano straipsniuose rasite tik subjektyvias, bet nuoširdžias idėjas ir mintis tiek apie psichodramą, tiek apie gyvenimą 🙂 

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close